08.01

В Україні оголошено чергову хвилю набору військових до лав збройних сил України, які будуть служити за контрактом. Зокрема люди проходитимуть службу на території проведення так званої зони Антитерористичної операції, в гарячих точках, де щоденно активізує свої сили російський окупант. Протягом першого кварталу поточного року від запорізької області очікують не менш ніж 400 контрактників. На сьогоднішній день було відібрано 55 добровольців, які бажають проходити службу, підписавши із державою контракт на різні терміни.

За словами виконуючого обов’язки військового комісара Запорізької області Романа Романюка, це лише 14 відсотків від встановленого плану. Під час звіту в запорізькій обласній державній адміністрації, очільник Обласного військового комісаріату підкреслив, що переважно, військовою службою на таких умовах зацікавлені мешканці Токмака, а також жителі Михайловського, Пологовського, Бильмакського и Розовського районов. За статистикою, минулого року військовими Збройних сил України за контрактом стали 1800 мешканців Запоріжжя.

За словами спеціалістів, причини зацікавленості у військовій службі за контрактом різні. Переважна більшість чоловіків та жінок йдуть за покликом серця, з патріотичних міркувань, але й вони зацікавлені у фінансовій стороні питання, яке мотивує покинути свої рідні домівки та піти захищати країну від російської навали. Доки про кінцевий термін присутності російських військ на території України не йдеться, тому діти України, та Запорізького краю зокрема, будуть опановувати кар’єру військових.