05.01

Згідно указу Президента, держава гарантує усім військовим, які пройшли службу в зоні АТО гарантує право на безкоштовне отримання земельної ділянки задля сільськогосподарського призначення чи проживання. Наразі на території Запорізької області землевласниками стали 1663 участників зони боєвих дій АТО. Загалом, для потреб військових з АТО було виділено 2 506,33 га земли.

Розмір ділянок залежить від призначення та подальшого використання. Більшість військовослужбовців зявили про використання чорноземів задля ведення посівних робіт, садоводства та розведення худоби. За даними офіційної Інтернет сторінки Запорізької ОГА, більшість ділянок у власність участников АТО було надано на територіях Запорізького району (312), Мелітопольского (238), Вільнянського (192) та Пологовського району (173).

Надання земель відбувалося та продовжує відбуватися згідно з кресленнями Генерального плану області. Що стосується надання землі у межах міста, то влада надала трохи більше 630 га землі. Це великий шмат міської землі, адже у населених пунктах, зокрема у таких великих, як Запоріжжя, вільних територій, які є у розпорядженні держави, майже немає.

Ще минулого року, 27 вересня депутати Запорізької міської ради підтримали рішення про розробку детального плану територій Запоріжжя задля забеспечення ділянками військових зони АТО та сімей, які втратили своїх рідних під час неоголошеної війни. Переважно, за словами міського голови, територіально ділянки знаходяться у Шевченківському районі Запоріжжя.