03.01

Досі триває невирішена ситуація навколо сім’ї загиблого солдата бійця 55 ОАБр Віктора Катанова із запорізької землі. Мати героя АТО Марія, яка навіть після смерті допомагала бійцям, заявила, що 6 грудня, коли Україна святкувала День Збройних Сил, до її помешкання проникли крадії та забрали документи її загиблого сина. Коли жінка повернулася додому, двері були зламані, у квартирі – повний безлад, речі перериті.

Жінка не очікувала такого вітання зі святом, яке для неї є особливим днем, оскільки там проходив службу її син. Злодії винесли навіть харчі з холодильника, та солодощі. Але найціннішим, що пропало є документи на загиблого бійця – оригінал його свідоцтва про смерть, свідоцтво судмедексперта про розтин тіла, довідка з військової частини про те, що він проходив службу артилеристом в АТО. Потрібними для крадіїв стали й медичні довідки та картки самої жінки – підтвердження про лікування у госпіталі, рентгенівські папери. Представники поліції, які прибули на виклик, зробили опис події, але наразі нової інформації у Марії Катанової немає.

Жінка підозрює колишнього чоловіка, з яким сперечається у суді з приводу отримання пільг, як родич загиблого у зоні АТО. Мати солдата обурює цей факт, адже чоловік покинув родину, коли син був ще хлопчиком та має нову сім’ю у іншому регіоні України. За словами жінки, викрали документи, де було вказано, що він не приймав участі у вихованні дитини, але є настільки жадібною та поганою людиною, щоб вчинити так, вимагаючи щось у вже померлого сина. Наразі суд визнав, що оскільки чоловік офіційно не був позбавлений батьківських прав, він має отримати 50 відсотків компенсації за загиблого сина.