1

За словами заступника обласного військового комісара Олександра Мойко, під час проведення п’ятої хвилі часткової всеукраїнської мобілізації, яка закінчилася 18 червня, в Запорізькій області не було зафіксовано жодного мітингу проти мобілізації. При тому, що в ході проведення четвертої хвилі мобілізації було неспокійно, наприклад, в Кам’янко-Дніпровському районі.

За словами військового чиновника, це пояснюється тим, що люди поступово звикають до мобілізації в країні і, відповідно, відносяться до неї спокійніше. Не можна сказати, що люди вдоволені мобілізацією, адже це – примусова міра. Невдоволені як самі мобілізовані, так і члени їх родин, адже це несе порушення їх ритму життя, в тому числі і фінансового добробуту. Проте невдоволення наразі носить побутовий характер, воно не має політичного підтексту.

За словами полковника Мойко, і раніше невдоволення було на побутовому рівні, проте в четверту хвилю мобілізації політичні сили та еліти території підігрівали, розгойдували та придавали політичного забарвлення цьому процесу.

Минулого року, під час проведення першої, другої та третьої хвиль часткової мобілізації населення мало розуміло, як саме буде проходити мобілізація, яка її головна ціль, – продовжує Олександр Олександрович. Наразі люди розуміють ситуацію, що склалася в зоні АТО, почали повертатися демобілізовані. Це заспокоїло людей.