3

Прес-служба Національної Гвардії України показала, як живуть бійці на блокпостах під Маріуполем Донецької області. Тут несуть службу військовослужбовці не лише із Запоріжжя, а й з Херсону та Миколаєва. Поспілкувавшись із земляками стає зрозумілим, що для більшості ця ротація — далеко не перша. Передова Східного фронту — це не лише бойові дії. Це також довгі дні, тижні, місяці, проведені на блокпостах, в бліндажах та окопах, які для бійців, з їх же слів, вже давно стали другою домівкою.

Багато хто із запорізьких захисників вже не перший місяць знаходяться і в населеному пункті Широкіно, що по праву вважається однією з найгарячіших та найнебезпечніших точок буремного Донбасу. Наші герої, що утримують тут позиції та живуть під постійними обстрілами, не жаліються та ні про що не просять, але вони попереджують: «Якщо не буде своєчасно надходити команда відкривати вогонь у відповідь, тут буде друге Дебальцево».

В свою чергу, військове керівництво пояснює своє зволікання з командою відкривати вогонь у відповідь тим, що йде погодження з ОБСЄ, яке має зафіксувати факт обстрілу зі сторони бойовиків. Стратегічна позиція в Широкіно дуже важлива, адже захопивши її, противник зможе безперешкодно зайти в місто Маріуполь та просунутися вглиб країни на 100 кілометрів.