оборона

Ситуація в зоні АТО залишається досить складною. За минулу добу бойовики 20 разів порушували режим тиші та застосовували важку зброю для проведення обстрілів позицій української армії. В черговий раз під час обстрілів постраждали мирні жителі, оскільки терористи не дуже піклуються їх безпекою під час своїх провокацій. Останнім часом все частіше застосовується артилерія.

На Маріупольському напрямку 28 травня бойовики інтенсивно обстріляли Касногорівку. Для цього вони використали міномети 120 мм та 82 мм, танки, гранатомети, БМП. Також терористи використали ГРАДи та випалили їх по житловим кварталам. В результаті обстрілів були зруйновані житлові будинки, школа та лікарня. Також обстріли було зафіксовано по Широкино з мінометів 120 мм. Біля Чермалику терористи стріляли з мінометів 82 мм. Біля Лебединського бойовики використали для провокацій гранатомети. з кулеметів обстріляли Мар’їнку.

На Донецькому напрямку тероисти застосували міномети 120 мм та танки біля Луганського. Артилерію використали для обстрілу Авдіївки, також застосовували гранатомети.Новоселівка Друга та Кам’янка потрапили під кулеметний вогонь. Ворог застосував кулемети крупних калібрів.

На Луганському напрямку стріляли бойовики біля Новоолександрівки з кулеметів крупних калібрів. Біля Кримського, Донця та Катеринівки стріляли з гранатометів. За минулу добу втрат серед українських військових не було, проте 27 травня вісім бійців отримали поранення. Наразі ситуація в зоні АТО не змінилася та залишається напруженою.