оборона(1)

Складна ситуація в зоні АТО заставляє посилювати позиції в сусідніх областях, уважно слідкувати за переміщеннями людей, техніки, зброї. Для цього оперативно мають реагувати блокпости. В Запорізькій області самооборона постійно чергує на двох блокпостах та проводить перевірку підозрілих вантажів, які намагаються провести в Запоріжжя або з міста. З зони АТО досить часто зброя потрапляє в руки звичайних людей, які під тиском обставин використовують її не за призначенням. Так все частіше зустрічаються випадки підривів, обстрілів, крадіжок, які супроводжуються використанням гранат та іншої зброї. Завдяки роботі блокпостів таких випадків набагато менше, а жителі області впевнені в тому, що ворог не може наскочити зненацька, оскільки до регіону неможливо ввезти багато техніки та зброї для нападу та підійти непоміченими.

Що потрібно для функціонування блокпостів? Паливо та провізія. Хлопці з Самооборони області цілодобово чергують на блокпостах, патрулюють території навколо, щоб вчасно виявити розвідувальні групи, контрабанди тощо. Фонд вважає діяльність самооборони важливою для оборони області, тому регулярно виділяє грошові засоби для закупівлі палива та продуктів харчування. Наразі для цих потреб було виділено чергову суму та закуплено все необхідне для ефективної роботи хлопців.

А в зоні АТО останнім часом можна спостерігати справжню війну снайперів. Багато позицій української армії обстрілюють професіонали, через що кількість поранених та загиблих серед військових значно зросла. Волонтери роблять все можливе, щоб підтримати військових.