1

Протягом останнього часу значно зросла кількість звернень учасників антитерористичної операції на Сході України, які бажають отримати у власність земельні ділянки, гарантовані державою. Так, з початку червня 2015 року було отримано більше 60 таких звернень. Про це повідомляє управління в справах преси та інформації Запорізької ОДА.

Всього до землевпорядників надійшло більше 646 заяв бійців АТО на отримання таких земельних ділянок. За результатами їх розгляду, учасникам АТО були надані 322 дозволи на розробку проектів землеустрою за відведенням земельних ділянок на загальну площу 297,16 гектар. З них 161 земельна ділянка площею 279,4 гектара буде відведена для ведення господарства, 125 ділянок площею 13,7 гектар — для садівництва, 36 ділянок загальною площею 4,06 гектар — для будівництва житлових будинків та господарських будівель.

Варто зазначити, що процедура отримання земельних ділянок бійцями АТО, яка була накреслена державою, є простою. Однак на місцях військовослужбовці часто стикаються з бюрократичними проблемами. Багато організацій, що були створені з метою надання юридично-правової допомоги демобілізованим бійцям-учасникам антитерористичної операції на Донбасі, також надають безкоштовні послуги з допомоги отримання такої земельної ділянки.