оборона

Проблема повернення воїнів АТО до нормального життя стоїть вже давно досить гостро. Річ у тім, що вони не мають змоги вернутися на роботу чи знайти гідну роботу для забезпечення власної родини. Це прикро, оскільки гарантії держави зберігати робоче місце за добровольцями чи призовниками ніхто не надає. Приватному підприємця все одно, що ти пішов захищати Батьківщину. Їх цікавить лише заробіток, але простої – це прикра ситуація, яку необхідно швидко виправити.

Щоб переломити ситуацію активісти пропонують ввести компенсацію роботодавцю за влаштування на роботу воїнів АТО. Бійці після повернення звертаються до центру зайнятості, але варіанти які пропонують, не задовольняють низькою оплатою праці. Іноді роботодавці просто не наймають тих, хто побував в зоні АТО, причому іноді обґрунтованої причини зовсім немає.

Як покращити ситуацію в тому випадку, коли особистих причин не взяти бійця АТО немає? Верховна Рада пропонує новий законопроект, який вже пройшов у першому читанні. Коли бійця АТО приймають на роботу, то роботодавець може отримати компенсацію у вигляді єдиного соціального внеску. Хтось назве подібні поступки незначними, але це вже крок до того, щоб реально фінансово стимулювати роботодавців звернути увагу на воїнів АТО, які повернулися додому та готові продовжити роботу.

Варто також розуміти, що будь-яка державна ініціатива не буде реалізована моментально. Причина для цього проста –повертати держава чи звільняти від оплати не любить. Спеціалісти наполягають на тому, що підписання подібного документу не змінить загальну ситуацію в країні, оскільки ці правила також виконувати ніхто не буде.