оборона

Вночі 16 липня в місті Запоріжжя вкрали меморіальну дошку, яку мали відкрити Богдану Заваді – Герою України – на однойменній вулиці. Найстрашніше те, що сталося це саме в день другої річниці загибелі Героя. Для вшанування пам’яті бійця волонтери хотіли 18 липня відкрити офіційно меморіальну дошку, щоб підкреслити те, що ніхто з загиблих бійців не забутий.

Одна меморіальна дошка Богдан Заваді встановлені на гімназії №7 в минулому році, але здавалося логічним відкрити ще одну на вулиці, яку перейменували на честь Героя України. На гімназій дошка відкрита через те, що саме в цій школі вчився боєць АТО.

Міліція відмовилась вести розслідування по факту викрадення, оскільки дошка офіційно не була відкрита. Так бійців АТО буквально заставляють провести розслідування власними силами та відплатити крадіям на власний розсуд. Вони зараз часто зіштовхуються з тим, що їх права порушують, не хочуть їх підтримувати та іноді навіть вважають ворогами. Відповідно реакцію таких людей можна передбачити як таку, що вони дійсно можуть піти на самосуд.

Наразі суспільство втомилося від військових зборів, постійних волонтерських зборів грошей та продуктів в зону АТО, ситуації в країні та війни. При цьому вони не зважають на те, що саме бійці АТО постраждали від всього цього найбільше, оскільки вони ризикували життям, витримали всі випробування, а деякі віддали своє здоров’я чи життя за це. Вшанування пам’яті – це найменше, що можна зробити для загиблих та їх сімей. Тож крадіям дійсно має бути соромно, що вони вкрали меморіальну дошку Героя України.