Розведення військ – це важливий етап, який дозволить поступово наблизитися до миру. Важливо розуміти, що потрібно не лише розвести війська, а й розмінувати територію. Деякі люди вважають, що українська армія залишає території та дозволяє ворогу заволодіти ними. Для бойовиків це дійсно шанс, але тим самим вони покажуть свою позицію щодо мінських угод всьому світові. Значною перемогою подібне не назвеш, оскільки відведення військ відбувається в межах 1 км, а от негативних наслідків для бойовиків може бути набагато більше.
При цьому дехто вважає, що відведення військ на 1 км означатиме перенесення лінії розмежування. Це невірне припущення. Українська армія змінила свою дислокацію, але підконтрольна територія при цьому залишилася сталою. Все це обговорювалося під час підписання угоди, тому не треба вважати, що українська сторона програє з відведенням військ. Проблеми виникають ще й тому, що сторони не виконують повного відведення військ, оскільки заважають одна одній.
Тим часом бойовики не упускають шансу спровокувати українську армію. Вони продовжують обстріли позицій бійців АТО за допомогою кулеметів, гранатометів, стрілецької зброї, БМП тощо. Обтерли ведуться в усіх напрямках вздовж лінії розмежування. Міністерство оборони України відмічає посилення провокацій з боку диверсійно-розвідувальних груп. Багато населених пунктів залишилися під обстрілами, кількість провокацій зростає, а українські бійці поки намагаються тримати позиції та не піддаватися провокаціям з боку бойовиків. Вони не реагують на напади.