Сьогодні під стінами Міністерства оборони України жінки-активістки зібрали натовп. Проводився мітинг, який був направлений проти дискримінації жінок. Активістки вважають, що кожна жінка має право захищати свою вітчизну, виконувати свій громадський борг та за бажанням приєднатися до чоловіків для захисту територіальної цілісності.
Це специфічна думка, яка заслуговую на життя, але має бути виваженою, оскільки пропонувати обов’язків набір жінок в армію досить сміливо. Далеко не всі підтримують таку ініціативу. До того ж, що робити з сім’ями з дітками? Про це варто подумати та й подбати.
Активістки хочуть не просто допустити жінок до армії, але й забезпечити несення служби на рівних умовах. Справа в тому, що наразі кількість посад, які доступні жінкам в зоні АТО, дуже обмежена. Якщо жінка стріляє чи воює, то числиться вона, скоріш за все, простою кухаркою. Жінка не передбачена в сучасному світі на війні, хоча є й такі, які шукають пригод та готові захистити Батьківщину в будь-яку хвилину.
Є пропозиція скористатися ізраїльським досвідом, де жінок також можуть мобілізовувати у важкі часи разом з чоловіками. Звісно, вони мають пройти відповідну підготовку, щоб бути на рівні з чоловіками. Так гендерна нерівність буде прибрана в країні. Не мобілізувати жінок з дітьми пропонується до досягнення ними 16 років та вагітних жінок.
Психологи вважають, що жінкам в зоні АТО чи на війні не місце. Їх призначення полягає зовсім в іншому. Жінки мають охороняти домашній комфорт, народжувати та навчати дітей, чекати чоловіка з роботи, війни. Кожен має займатися своєю справою.