3

Ситуація в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України з кожним днем загострюється все більше. Населений пункт Широкіно, що поблизу Маріуполя, вже котрий місяць залишається однією з точок напруги у військовому конфлікті. Український військовий експерт розказав, що російський десант висадитися поблизу Широкіного не зможе, адже не має переваги ні на морі, ні в повітрі та на вогневих засобах. Також застраховані мінуванням від цього й інші стратегічно важливі точки берега. В той же час місія ОБСЄ не перестає звітувати про збільшення інтенсивності обстрілів Широкіного. За останньою інформацією, протягом перших днів травня, в районі даного населеного пункту було зафіксовано більше 700 випадків порушення режиму припинення вогню.

Зазначимо, що селище Широкіно є стратегічно важливим для України пунктом, адже контроль за ним допоміг би проросійським сепаратистам полегшити потенційний напад на місто Маріуполь.

В той же час протягом останньої доби інтенсивність обстрілів території Донецької та Луганської областей зросла до рівня, який ще був до Мінських угод та офіційного встановлення режиму «тиші». Про це заявив речник АП України з питань АТО полковник Олександр Мотузяник.