оборона

Вже не раз зіштовхувались з тим, що учасникам АТО важко оформити земельні ділянки, які обіцяла влада. Також бійці не можуть отримати обіцяні гроші за участь у антитерористичній операції. Валерія Лутковська надала відповідні пояснення від діючої влади. Вона наголосила на тому, що близько 23,5 тисяч бійців АТО вже отримали відповідні виплати та техніку, яка дісталась в ході бою від супротивника. Але досить часто можна знайти скарги бійців на проблеми з отриманням грошей та на умови несення служби.

За словами учасників АТО вони вимушені жити в наметах, погано харчуватися та не мають змоги провести банальні гігієнічні процедури. Також бійці стверджують, що їм заробітну плату не доплачують. Наразі військові кажуть, що розглядають можливість провести сьому хвилю мобілізації, щоб повернути до домівок тих, хто вже давно в зоні АТО. Зараз проводиться робота, щоб активізувати набір контрактної армії, а вже потім можна буде говорити про необхідність сьомої хвилі.

Міністерство постійно здійснює моніторинг умов, в яких проживають бійці АТО. Що відноситься до обов’язкового забезпечення? Це питна вода, харчування, ліки, обладнання медичного характеру, обмундирування. Кожен має бути забезпеченим основними речами, які допоможуть нести військову службу оперативно та ефективно.

Щодо виплати винагороди за день в бою, то наразі Валерія повідомила, що отримати грошу неможливо, оскільки немає можливості підтвердити документально участь у бою.